7 листопада в самому серці США, м.Вашингтоні відбулося урочисте відкриття меморіалу Жертвам Голодомору 1932-33 років.

Декілька тисяч українців та американців українського походження приїхали у столицю США спеціально для вшанування своїх пращурів, які трагічно загинули від геноциду проти українського народу влаштованого сталінським режимом з 1932 до 1933. В ті роки загинуло близько 10 (десяти) мільйонів українців і ще мільйони білорусів, росіян та казахів, яких насильно морили голодом і винишувала тодішня комуністична верхівка в обличчі Сталіна, Косіора, Кагановича, Петровського і багатьох інших комуністичних нелюдів.

По теме: В Вашингтоне открыт мемориал жертвам Голодомора

У цей історичний для української нації і зокрема української діаспори день люди приїхали з усіх куточків Америки і України щоб віддати шану загиблим в ці смутні для України часи. Тож освятити меморіал приїхали духовні лідери України, Патріарх Всія Русі-України Філарет, Митрополит Київський Святослав, та інші. Також на заході були присутні перша леді України, Марина Порошенко, посол України в США, Валерій Чалий, Конгресмен Левін, Голова СКУ, Євген Чолій, Голова УККА, Тамара Олексі та лідери українських громад Північної США та світу.

 

Після офіційної частини багаточисельна українська колона рушила головними вулицями Вашингтону до Білого Дому, де релігійні діячі провели спільну молитву за Україну.